PHP Senior Developer

Softescu te așteptă să te implici în proiecte diverse pentru clienți din peste 10 țări. Împreună cu noi ai ocazia să colaborezi cu cei mai mari specialiști din lumea IT-ului și pentru companii din FORTUNE 500.

Cerințe generale pentru oricine dorește să meștereasca în atelierul nostru digital:

  • o atitudine pozitivă și optimistă,
  • cunoștințe de limba engleză,
  • capacitate și dorință de învățare continuă,
  • atenție la detaliu,
  • încurajăm orice inițiativă spre inovare și optimizare.

Responsabilități:

  • Elaborează și întreține cod PHP reutilizabil conform standardelor de calitate și securitate din industrie dar și a celor specifice din cadrul companiei
  • Analizează și optimizează codul elaborat atât de propria persoană cât și de programatori cu mai puțină experiență
  • Participă activ în proiectarea și analiza aplicațiilor web
  • Dezvoltă cod inovativ, aplicații/module complete și colaborează cu membrii celorlalte echipe implicate într-un proiect (design, calitate)
  • Utilizează servicii și API-uri pe care le integrează în proiecte
  • Contribuie la comunitatea Open source
  • Participă la training-uri interne

Experiență/studii

  • absolvent(ă) studii superioare (preferabil în domeniul IT)
  • experiență de minim 3 ani în programare
  • certificările în domeniu constituie un avantaj
  • cunostinte solide de PHP OOP

Cunoștințe solide și experiență specifică în:

  • HTML5 și CSS3 (inclusiv frameworkuri și unelte precum Bootstrap, preprocesoare CSS, etc.)
  • concepte fundamentale ale Web-ului inclusiv principiile serviciilor web precum REST/JSON
  • lucrul cu unelte precum GIT(Gihub, Gitlab), Code sniffers, Code Debuggers
  • configurarea mediului de lucru personal (apache, mySQL, PHP)
  • cel puțin un limbaj de interogare a bazelor de date (MySQL, PostgreSQL, MS SQL, etc)
  • lucrul cu sisteme de operare precum MacOS sau Linux
  • abilități de tip “problem solving”

Beneficii:

  • training soft & hard skills cu posibilitate de certificare
  • expunerea la un mediu de lucru divers, internațional
  • salariu motivant
  • asigurare medicală privată & pachet servicii medicale
  • participarea la evenimente internaționale
  • spațiu de lucru modern dotat cu un spațiu de relaxare
  • team building & dezvoltare personală

Poziția este Remote.

Trimite-ne un CV la hr@softescu.com și hai în echipă!​

PHP
Top
default
snowflakes